top of page

Кухар-офіціант

 

Кухар (4-й розряд); офіціант (2-й розряд).

Магію смаків та ароматів

 У Цебрикові вчимо щоденно ми

 Секрети страв і правильно нам

 посуд підібрати

 Навчають мудрі вчителі

 Бо справа кухні – це мистецтво!

 Якого вчишся все життя

 Запрошуєм усіх сердечно

 Бо кухар - це професія твоя.

 

 У композитора для запису музичної мелодії існує сім нот, в художника для створення картини – сім основних кольорів, а в кухаря для приготування страв – чотири основні смаки: солодкий, кислий, солоний та гіркий. Поєднуючи їх, та використавши широку гаму ароматів майстер-кухар володіє секретом дії магії смаку та ароматів на емоційну сферу людини. Та чи не творча сторона кулінарного мистецтва залучила до цієї сфери діяльності вчених, композиторів та письменників. Кулінарію вважають десятою музою, яка допомогла людині впевнено крокувати до високого кухарського мистецтва. Шлях до нього починається з малого: з уміння нарізати овочі, красиво викласти гарнір, акуратно полити страву соусом. Зробити перші кроки в країну кулінарних звершень допоможе Вам педагогічний колектив Цебриківського  професійного аграрного ліцею.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перехід до ринкової економіки вніс певні зміни в систему громадського харчування. На зміну великим підприємствам громадського харчування з’явилось багато приватних, орендних, спільних підприємств з високим рівнем обслуговування, з використанням новітніх технологій на основі досягнень науки і техніки, із застосуванням сучасного обладнання. Сучасна модель підготовки кваліфікованого працівника для підприємств громадського харчування включає соціально-особисті, професійно-виробничі, екологічні характеристики. Тобто, сучасний робітник повинен бути технічно грамотним, ініціативним, володіти кількома суміжними професіями, а також повинен сприймати, оволодівати новітніми технологіями приготування страв, вивчати кухні народів світу, швидко реагувати на зміни, спрямовані на формування національного виробничого потенціалу. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Навчання з професії кухар учнів ліцею – це забезпечення підготовки кадрів для підприємств різних форм власності в сучасних соціально-економічних умовах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  В нашому ліцеї учні знайомляться і вивчають національні особливості приготування страв сучасної української кухні, регіональної кухні, а під час виробничої практики на підприємствах громадського харчування всіх форм власності вивчають технологію приготування фірмових страв, страв європейської кухні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Є така професія – офіціант…

Офіціант — працівник підприємств громадського харчування, який обслуговує відвідувачів в ресторанах, кафе. 

 

Сьогодні професія офіціант одна із найпоширеніших у нашій країні. У будь-якому виданні обов`язково знайдеться реклама курсів по підготовці офіціантів і оголошення про відкриття відповідних вакансій. Офіціант зобов`язаний досконало володіти всіма тонкощами етикету. 

 

Сервіровка столу повинна займати лічені хвилини, адже справжній професіонал не замислюється, з якої сторони поставити пиріжкову тарілку, а з якої покласти ніж для риби. Якщо ви думаєте, що завдання офіціанта тільки подати й забрати, то ви помиляєтеся. Знати специфіку готування й подачі фірмових, національних і звичайних страв просто необхідно. Офіціантові також потрібно прекрасно орієнтуватися в меню й карті вин. Яке вино підкреслить смак м`яса або додасть ізюминку страві, що краще подавати до морепродуктів, птиці - це лише мінімум того, що повинен знати офіціант. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Велике значення має й загальний рівень культури. Дотепність, наявність почуття гумору, широкий кругозір будуть тільки додатковим бонусом при роботі офіціантів. Обслуговування класу люкс має на увазі знання офіціантами іноземної мови в межах розмовного мінімуму. При конфлікті тільки спокій і грамотний підхід офіціантів, допомагає уникнути неприємних ситуацій. 

 

Зазвичай перед початком роботи серед офіціантів призначають відповідального старшого офіціанта. Ними стають, як правило, самі досвідчені працівники, що прекрасно знають, свою роботу. У його обов`язки входить заздалегідь довідатися в організатора святкування банкету, всі його деталі, а потім проінструктувати офіціантів. 

 

Професія офіціанта ідеальна для тих, хто хотів би мати хороший заробіток на самому початку життєвого шляху, потім піднявшись по кар'єрних сходах до керівних постів. Вона хороша ще і тим, що окрім офіційного окладу офіціанти отримують ще і чайові. А в хороших, дорогих закладах це може бути дуже істотна сума, що досягає ста відсотків окладу. Професія личить як для дівчат, так і для хлопців. До обов'язкових вимог відноситься координованість рухів, відмінна зорова пам'ять, арифметичні здібності і уважність. Офіціант займається обслуговуванням відвідувачів в ресторанах і кафе, отримує розрахунок і виконує прохання і побажання відвідувачів. Плюси цієї професії полягають в тому, що ти навчишся взаємодіяти з людьми, набудеш комунікативних навичок і досвід спілкування з людьми різних соціальних шарів і рівнів достатку. Професія офіціанта допоможе тобі знайти мобільність і прудкість мислення, навчить концентрувати увагу і так далі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Велику увагу дирекція ліцею приділяє виконанню плану виробничої діяльності груп з професії «Кухар». В ліцеї, на базі їдальні учні випікають на продаж різноманітні вироби з тіста, котлети, готують вареники з різними начинками, гарячі напої, а на літні місяці групи кухарів виїжджають на виробничу практику на південь України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В народі кажуть: «Талановита людина – талановита у всьому». Це стосується учнів, які навчаються професії "Кухар». Свій талант – смачно приготувати, прикрасити і подати страву, учні ліцею поєднують з участю у художній самодіяльності, з наданням допомоги ветеранам війни і праці селища.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Життя прожити – не поле перейти… То ж, якщо ви маєте здібності до кухарської страви, а серце горить бажанням створювати кулінарні шедеври і радувати український люд, приходьте до нашого ліцею за знаннями.

bottom of page